Mamy kocięta!!!        MIOT „P4”        MIOT „C5”        MIOT „D5”        MIOT „E5”        MAMY KOCIĘTA!!!
koty syberyjskie
Katzenzucht cattery hodowla kotów syberyjskich
Jolanta Kurowska

+48 605 269 124
Naszą stronę odwiedza teraz 1 gość
Szczecin hodowla kotów syberyjskich

DWANAŚCIORO PRZYKAZAŃ,
CZYLI OBOWIĄZKI MORALNE CZŁOWIEKA WOBEC ZWIERZĘCIA

NOWA ERA*PL
HODOWLA KOTÓW SYBERYJSKICH
KLASYCZNYCH I NEVA MASQUERADE

1. Pomagać kotom już istniejącym i chronić je, ale przeciwdziałać dalszemu ich mnożeniu.

2. Nie traktować kota jak rzeczy i zabawki. Szanować jego indywidualność, nie stosować przemocy nawet w pieszczotach. Nie drażnić!

3. Nie dawać małego kotka dzieciom do zabawy: dzieci powinny najpierw nauczyć się szacunku i delikatności wobec bezbronnej istoty.

4. Chronić koty przed przykrymi doznaniami, przed ludzką i psią agresywnością (co wymaga nieraz sporej odwagi cywilnej), nie straszyć kotów, nie dokuczać im, nie szczuć psami.

5. Bawić się z kotem i zajmować się nim, ale ani natrętnie, ani złośliwie; zdrowemu kotu pozwalać na sypianie przy zaprzyjaźnionym człowieku.

6. Rozumieć kocie zachowania, umieć wczuwać się w psychiczne i cielesne potrzeby kota i starać się je maksymalnie zaspokajać.

7. Nie sądzić, że zwykłe koty podwórkowe to coś gorszego od kosztownych medalistów i championów ras hodowlanych.

8. Egzekwować od zarządów spółdzielni mieszkaniowych, gospodarzy posesji, służb administracyjnych i remontowo-naprawczych oraz komitetów domowych udostępnianie kotom wolno żyjącym piwnic i innych pomieszczeń jako schronów przed zimnem, szarugą i bezpośrednimi zagrożeniami, urządzić im tam legowiska
i sanitaria, regularnie podawać pokarm, napój i środki antykoncepcyjne; wejścia powinny być przesłonięte "kocimi drzwiami" lub zwisającym kawałkiem grubej tkaniny izolującej przed mrozem.

9. Przed zajęciem się własnymi sprawami - zaspokoić potrzeby podopiecznych kotów: one same sobie nie poradzą.

10. Żywić wielostronnie, zapewnić stały dostęp do wody pitnej, dbać o zdrowie kotów.

11. Nie pozbywać się kotów przez wynoszenie ich i pozostawianie bez opieki daleko od domu.

12. Nigdy nie topić kotów - nawet nowo narodzonych; nie uśmiercać ich w sposób sprawiający cierpienie, ale zanieść do placówki weterynaryjnej, gdzie zostaną bezboleśnie uśpione; zdobyć się na współczującą wyobraźnię - empatię!

Pamiętajmy: wrogość i agresywność wobec kotów (a także innych zwierząt)
to pozostałości zabobonnych lęków z ciemnych średniowiecznych okresów historii ludzkości. To właśnie tych prymitywnych popędów należy się wstydzić
i wystrzegać, a nie współczucia i życzliwości, które są przejawami lepszych cech zarówno natury człowieka, jak i jego kultury, nie zaś przejawem słabości.
kotka syberyjska Izyda
kotki syberyjskie
koty syberyjskie klasyczne
hodowla neva masquerade