koty syberyjskie
Katzenzucht cattery hodowla kotów syberyjskich
Jolanta Kurowska

+48 605 269 124
Naszą stronę odwiedza teraz 3 gości
syberyjskie koty
Gość nie lubi kotów,
więc choć nerwy tłumię,
jednak mu wybaczam,
bo ja go rozumiem:
przebywając z kotem
w bliskiej zażyłości,
mógłby się nabawić
kompleksu niższości.
Franciszek J. Klimek
syberyjskie koty
Moc a zarazem gracja,
delikatność
i niezależność,
wspaniałe zdrowie
i charakter, spryt
i inteligencja − to cechy
„uśmiechniętego” kota północy.
("Kot", nr 5, 2006)
syberyjskie koty
DOM SZCZĘŚLIWYCH KOTÓW
Wiem niewiele, lecz powiem, co wiem,
choć nie będzie to pewnie myśl złota:
Najpiękniejszą muzyką przed snem,
jest mruczenie szczęśliwego kota.
Franciszek J. Klimek
syberyjskie koty
GDY KOT
Gdy kot znienacka przebiegnie Ci drogę,
nie rzucaj złego spojrzenia spod powiek, traktuj to tylko jak małą przestrogę,
bo czasem lepiej,
że KOT, a nie człowiek.

Bo koty są dobre
na wszystko:
na wszystko, co życie nam niesie,
bo koty, to czułość
i bliskość
na wiosnę, na lato,
na jesień.

A zimą, gdy dzień już zbyt krótki
i chłodnym ogarnia nas cieniem,
to k o t – Twój przyjaciel malutki,
otuli Cię ciepłym mruczeniem.
Franciszek J. Klimek
Szczecin hodowla kotów syberyjskich

KRONIKA HODOWLI – ROK 2011

NOWA ERA*PL
HODOWLA KOTÓW SYBERYJSKICH
KLASYCZNYCH I NEVA MASQUERADE

2011–12–29


2011–12–23
Serdecznie dziękujemy za życzenia świąteczne i zdjęcia naszych milusińskich z nowych domów.
Kolejne nadesłali nam opiekunowie niebieskiej JARDINE Nowa Era*PL i srebrzystego JUKATANA Nowa Era*PL. Niech rosną piękne i zdrowe i wnoszą dużo radości dla Waszych rodzin :)

2011–12–07
Nasza JAKUCJA Nowa Era*PL dorasta !!! Ukończyła dopiero pół roku. Urosła i wspaniale się ofutrzyła. Już jest piękna i spodziewamy się, że będzie z niej kotka bardzo dobra w typie syberyjskim. Dzieci ze skojarzenia GIC IZYDA Figlarne Kociaki*PL i SC HORUS Perła Północy*PL są rewelacyjne:) Beatko dziękujemy za zdjęcia. Mamy nadzieję, że jesteś zadowolona z JAKUCJI :) Koteczka zaprzyjaźniła się z psami i widać, że jest u Was szczęśliwa.

2011–12–06


2011–12–05
Otrzymaliśmy nowe zdjęcia ATLANTY Nowa Era*PL vel Dumki i EUFRATA Nowa Era*PL w domu zwanego Bonusem:) Dziękujemy serdecznie :) Jest nam niezmiernie miło jak mamy możliwość obserwować co wyrosło z naszych puchatych kłębuszków syberyjskich. Dumka wygląda jak kotka wystawowa. Piękna, dostojna i wspaniale ofutrzona, zarówno pod względem tekstury futra jak i cudownych szylkretowych odcieni. Bonusek jak mawiają nowi opiekunowie to jeszcze dzidziuś Słodki miziak uwielbiający zabawy i przytulanki. Ciekawe czy taki przyjemny charakter zachowa jako dorosły w pełni dojrzały kocur syberyjski :)

2011–11–28
Otrzymaliśmy piękne zdjęcia LAPONII Nowa Era*PL z nowego domu. Koteczka ładnie się rozwija a na szyjce nosi czerwoną obróżkę :) Dziękujemy Pani Monisiu :) Kolejne zdjęcia JUKATANA Nowa Era*PL przesłała Pani Ewelina ze świnoujścia. Kocurek wyrósł i pięknie się ofutrzył. Coraz bardziej przypomina swojego wspaniałego ojca SC HORUSA Perła Północy*PL.

2011–11–22
Serdecznie dziękujemy za kolejne zdjęcia z nowych domów koteczki KALIFORNII Nowa Era*PL oraz po raz pierwszy nadesłane zdjęcia koteczki JARDINE Nowa Era*PL. To wielka radość dla hodowcy jak kocięta trafiają do miłośników kotów i są szczęśliwe w nowych domach :)

2011–11–20
Dzisiaj pojechała do nowego domku do Gryfina nasza cudowna koteczka syberyjska JARDINE Nowa Era*PL. To wspaniała, rozmruczana i bardzo miziasta dziewczynka.
Jesteśmy pewni, że będzie miała dobrze u Pani Joli :)

2011–11–19
Pojechaliśmy do Niemiec do Flensburga. Nasze kotki syberyjskie zdobyły wymagane certyfikaty zagraniczne: CH ZATEJKA z Dworku Bojara*PL kolejny CACIB na Inrterchampiona a IC ODISSI od Kniahini*PL CAGCIB na Grand International Championa. Trzymajcie kciuki za kolejne sukcesy wystawowe naszych syberyjskich piękności :)

2011–11–17
Nowe zdjęcia z Norwegii przysłała Mai-Helene.Dziękujemy ETOLIA Nowa Era*PL to najmilszy i najmądrzejszy kot na świecie. Tak twierdzi nowa opiekunka :) Zobaczcie sami jak urosła i wypiękniała zachowując jednocześnie miły i chętny do zabaw koci temperament. W zakładce Kocięta; MIOT „E” Etolia są nowe zdjęcia koteczki i filmik nakręcony podczas zabawy :)

2011–11–16
Kolejny Bączek z MIOTU „L” opuścił już hodowlę. Do nowego domku pojechała koteczka LAPONIA Nowa Era*PL. Zamieszkała u Moniki, Mariusza, Julci i Mikołaja z Warzymic. życzymy małej dużo zdrowia a nowym opiekunom zadowlenia z niebieskookiej kociej księżniczki :)

2011–11–14
Otrzymaliśmy tez zdjęcia dorosłej już koteczki CYRENAJKI Nowa Era*PL w domu zwanej Tosia.
Wyrosła na kotkę imponującą, o niesamowitej ekspresji, bujnie ofutrzoną i dobrą w typie wystawowym. Dziękujemy i zarazem gratulujemy nowym opiekunom :)

2011–11–13
Serdecznie dziękujemy za nowe zdjęcia koteczki Neva Masquerade LUIZJANA Nowa Era*PL.
Nasza maleńka Luizjanka-Przytulanka rośnie, ofutrza się i daje radość nowym opiekunom :)

2011–11–12
Kolejna wystawa tym razem w Koninie. CH ZATEJKA z Dworku Bojara*PL rozpoczęła Intechampiona, IC ODISSI zdobyła pierwszy certyfikat na GIC a ZELANDIA zdobyła EX1 w klasie młodzieży i została wybrana przez Pana Alberta Kurkowskiego najlepszym Jego kotem Neva Masquerade w młodzieży :) Bardzo się cieszymy, gdyż koteczka wspaniale się zapowiada i pięknie się rozwija :)

2011–11–10
Na wspaniałe, piękne kotki syberyjskie wyrastają GEORGIA Nowa Era*PL i JORDANIA Nowa Era*PL.
Bogusiu, dziękujemy za zdjęcia. To wspaniale móc śledzić dalszy rozwój naszych kociąt po opuszczeniu hodowli :)

2011–11–08
Dziękujemy za kolejne zdjęcia sreberka syberyjskiego KALIFORNII Nowa Era*PL, zwanej w domu Kalunią oraz neveczki LUIZJANY Nowa Era*PL, zwanej w domu Lizi lub Luizjanka-Przytulanka. Dla takich chwil warto prowadzić hodowlę. Kocięta trafiły do wspaniałych domów, gdzie wnoszą swoją obecnością wiele radości. Dziękujemy :)

2011–11–04
Dziękujemy za kolejne zdjęcia pięknego kocura syberyjskiego GANGESA Nowa Era*PL.
Już teraz widać, ze z małego kociaka wyrasta wspaniały, obficie ofutrzony syberyjczyk :)
Jesteśmy z niego tacy dumni :)

2011–11–03
Jeszcze cztery piękne koteczki syberyjskie z Nowej Ery*PL, gotowe do odbioru: GALIA, JARDINE, LIMA i LAPONIA czekają na nowych opiekunów. Może na Ciebie? Zapraszam do rezerwacji kociąt :)

2011–11–02
Bączki z MIOTU „L” zaczynają się rozjeżdżać do nowych domów. LUIZJANA Nowa Era*PL zamieszkała u Pani Magdy i Hani w Szczecinie a LUXOR Nowa Era*PL został kotkiem Ani i Macieja i również pozostał w rodzimym Szczecinie. To wspaniałe kocięta. Już za nimi tęsknimy :)

2011–11–01
Pani Halinko dziękujemy za zdjęcia uroczego kocurka KILIMANDżARO Nowa Era*PL. Cieszymy się, ze maluch ma tak dobrze w nowej rodzinie :)

2011–10–29
Nasza szylkretowa panienka JAKUCJA Nowa Era*PL zamieszkała u nowej rodziny w Poznaniu. życzymy wiele szczęścia nowym opiekunom i zadowolenia z koteczki, tej cudownej, rozmruczanej, syberyjskiej piękności :)

2011–10–28
Gotowe do odbioru na nowe kochające rodziny czekają dwie cudowne koteczki syberyjskie: szylkretka GALIA Nowa Era*PL i niebieska JARDINE Nowa Era*PL.
Zapraszam do rezerwacji tych miłych i przyjaznych syberyjskich dziewczynek.

2011–10–27
Srebrzysty kocurek syberyjski KILIMANDżARO Nowa Era*PL zamieszkał z Panią Halinką w Szczecinie. Spodziewam się, ze będzie prawdziwym kocim przyjacielem :) Kociak mruczy jak traktorek. Już za nim tęsknimy. Wszystkiego Dobrego i dużo głasków dla malucha :)

2011–10–24
Piękna JAMAJKA Nowa Era*PL szybko zaklimatyzowała się w nowym domu w Sokołowie Małopolskim.
Dziękujemy za zdjęcia koteczki. Niech się zdrowo chowa i daje Wam wiele radości :)

2011–10–19
Serdecznie dziękujemy za zdjęcia z nowego domu koteczki syberyjskiej KALIFORNIA Nowa Era*PL.
Otrzymaliśmy też kolejne zdjęcia JUKATANA Nowa Era*PL. Bardzo się cieszymy, ze kociaki tak szybko zaprzyjaźniły się z nowymi rodzinami :)

2011–10–16
Dzisiaj opuściła hodowlę srebrzysta szylkretka syberyjska KALIFORNIA Nowa Era*PL. Zamieszkała w Holandii u prawdziwych miłośników zwierząt. Iza, Pier i czterech wspaniałych synów pokochali maluszka od pierwszego wejrzenia. Niech się zdrowo chowa i daje wiele radości nowym opiekunom :)

2011–10–15
Nasza piękna koteczka syberyjska JAMAJKA Nowa Era*PL opuściła już hodowlę. Zamieszkała u wspaniałych i kochających opiekunów w Sokołowie Małopolskim w hodowli Gabelin Fort*PL. życzymy dużo zdrowia i wielu sukcesów hodowlanych i wystawowych :)

2011–10–09
Mamy nowe kocięta Neva Masquerade - MIOT „N”. OLINKA Zefirowy Powiew*PL kolejny raz została mamą. Tym razem urodziła 2 kocięta: parkę. Tatusiem jest piękny ALEKSANDER vel żooli*PL. Bardzo jesteśmy ciekawi kolorów kociąt. Już wkrótce ukażą się zdjęcia maluszków na naszej stronce. Zapraszamy do rezerwacji kociaków :)

2011–10–07
To wyjątkowy dzień. CH NAOMI od Kniahini*PL urodziła cudowne kociaki - wspaniały MIOT „M”. Mama i kocięta czują się dobrze. Dumnym tatą został kocur syberyjski, reproduktor pochodzący z naszej hodowli GIC BOSTON Nowa Era*PL.

2011–10–05
Koteczka syberyjska JORDANIA Nowa Era*PL opuszcza już mamę i rodzeństwo. Ta wspaniała i milusińska szylkretka zamieszka w Szwajcarii w hodowli Pretty Siberian. Dołączy do rudej Kitti i jej kociąt oraz niebieskiej Georgii. Trzymamy kciuki i życzymy wielu sukcesów wystawowych i hodowlanych :)

2011–09–24
Wspaniały MIOT „F” ukończył dziś roczek. Wszystkiego najlepszego dla kociąt i ich opiekunów od Hodowli Kotów Syberyjskich Klasycznych i Neva Masquerade Nowa Era*PL !!!

2011–09–24
Kocięta z MIOTU „J” JUKATAN Nowa Era*PL i JURMALA Nowa Era*PL zamieszkały już w nowych domach. JUKATAN pojechał do świnoujścia a JURMALA została w Szczecinie. Nowym opiekunom życzymy wiele radości z obcowania z tymi cudownymi istotami. Niech mruczenie szczęśliwego kota towarzyszy Wam na codzień :)

2011–09–17/18
Kolejna wystawa kotów w Bydgoszczy zakończyła się sukcesami naszych pięknych kotów syberyjskich. CH ODISSI od Kniahini*PL uzyskała tytuł International Champion, IC YARISHA z Dworku Bojara*PL zdobyła dwa certyfikaty CAGCIB na Grand International Champion a IC DRAZIC Contentus*PL tym razem uplasował się na drugim miejscu. Nasze srebrzyste rudzielce bardzo podobały się licznie przybyłej publiczności. Ciekawe czy przełoży się to na sprzedaż przyszłych kociąt do Bydgoszczy...

2011–09–10
Kolejna wystawa, tym razem w Pinnebergu w Niemczech zakończona sukcesami moich kotów syberyjskich :)
CH YARISHA z Dworku Bojara*PL zdobyła tytuł International Champion oraz BIV - okazała się najlepszym kotem syberyjskim w kolorze :) IC DRAZIC Contentus*PL zdobył kolejny certyfikat na GIC a ODISSI od Knaihini*PL tym razem uplasowała się na drugim miejscu :)
Wielką niespodziankę sprawiła nam niebieska koteczka urodzona w naszej hodowli - GEORGIA Nowa Era*PL. Pięknie zadebiutowała w klasie kociąt otrzymując ocenę doskonałą i słowa uznania od sędziny. Georgia bardzo dobrze się zapowiada :)
Gratulujemy Bogusi z hodowli Pretty Siberian*PL i zyczymy dalszych sukcesów wystawowych :)

2011–08–31
W zaprzyjaźnionej hodowli Pretty Siberian*PL urodziło się sześć ślicznych kociąt: 3 dziewczynki i 3 chłopaczków. Tatusiem został IC DRAZIC Contentus*PL. Jesteśmy dumni z naszego kocura-reproduktora :) Bogusiu, serdeczne gratulacje dla Ciebie i Kiti :)

2011–08–28/29
Na międzynarodowej wystawie w Opolu debiutowała w klasie kociąt nasza najmłodsza kotka Syberyjska Neva Masquerade - ZELANDIA Figlarne Kociaki*PL. Otrzymała oceny doskonałe i zdobyła pierwsze pochwały i wyrazy uznania od sędziów. Szczególnie podobało się jej bujne futro o pięknym kontrastowym kolorze, puszysty ogon i mocna, masywna budowa. Kotka bardzo dobrze rokuje na przyszłość :)
Nasze rudosrebrzyste dorosłe piękności tym razem uplasowały się na drugim miejscu ustępując pierszeństwa pięknej koteczce czarnosrebrzystej.
Wspaniała szylkretka GAJA Nowa Era*PL po raz pierwszy zaprezentowała się na wystawie w klasie kociąt, zdobywając ocenę doskonałą. Zachwycony sędzia z Norwegii, zapowiedział, że bardzo chciałby zobaczyć GAJę ponownie jako dorosłą już kotkę. Unikatowe umaszczenie pięknego futerka, cudowne spojrzenie i gracja szylkretowej piękności to niewątpliwe atuty koteczki, która urodziła sie w naszej hodowli a aktualnie mieszka w Hodowli z Pogranicza*PL. Dorotko gratulujemy pierwszych sukcesów Gajusi, trzymamy kciuki za następne i cieszymy się razem z Tobą :)

2011–08–18
Koteczka syberyjska GAJA Nowa Era*PL rozpieszczana w nowym domku, rośnie, pięknieje i ładnie się rozwija. Dostaje już kryzę i bujny, puchaty ogon. Niepowtarzalne szylkretowe umaszczenie dodaje jej uroku.
Dziękujemy za nowe zdjęcia Gajusi :)

2011–08–17
Nasz piękny kocurek syberyjski GANGES Nowa Era*PL tak długo czekał na odpowiednich opiekunów. Warto było:) Zamieszkał w Kołobrzegu u Karoliny i Wojtusia. Od razu zaakceptował nową rodzinę i sam "zapakował się" do transporterka czekając cierpliwie aż dopełnimy formalności. I Jak tu nie wierzyć w przeznaczenie?!

2011–08–15
Nasza GEORGIA Nowa Era*PL (jak często bywa przy niebieskich syberyjczykach) z Brzydkiego Kaczątka zamienia się w Pięknego łabędzia.
Bogusiu dziękujemy za nowe zdjęcia Georginy:) Cieszymy się, że koteczka ma u Was tak dobrze :)

2011–08–12
Od dzisiaj nasza Hodowla Kotów Syberyjskich Klasycznych i Neva Masquerade NOWA ERA*PL należy do nowo powstałego Klubu CAT CLUB FENIKS-CCF z siedzibą w Głubczycach pod patronatem Felis Polonii-FPL.

2011–08–10
Dzisiaj obchodzą swoje pierwsze Urodziny kocięta z MIOTU „E”. Dużo głasków dla kotków. Niech się zdrowo chowają i sprawiają wiele radości swoim opiekunom :)

2011–08–09
Dziękujemy za zdjęcia kocurka ILLINOIS Nowa Era*PL z nowego domu. Niech się zdrowo chowa, rośnie duży i swoją obecnością wnosi wiele radości i pozytywnych energii.

2011–08–01
Pani Natalko. Dziękujemy za zdjęcia Homera i Ginger na nowym drapaku. Ciesze się, ze maluch trafił do Waszego domu. Jestem pewna, że kotek stanie się członkiem Waszej rodziny oraz, ze nie zabraknie mu czułej opieki i ciepła domowego ogniska. To taki miły kocurek. Będziecie z Niego zadowoleni :)

2011–07–31
Ostatni „Misiek” - kocurek Neva Masquerade HOMER Nowa Era*PL zamieszkał w nowym domu. Pojechał do Wrocławia, do Pani Natalki i Jej córeczek Oliwki i Nicolettki. Homerowi nie będzie smutno. Koteczka brytyjska Ginger zapewni mu kocie towarzystwo a i rąk do głaskania na pewno nie zabraknie :)

2011–07–28
Elu dziękujemy za zdjęcia Hamiltona w czułych objęciach Florencji. Tak bardzo się cieszę, że maluch został zaakceptowany przez resztę statecznego stada. Pozdrawiam serdecznie i przesyłam dużo głasków dla całej kociej gromadki :)

2011–07–28
Nasz jedynaczek, śliczny i wesoły rudy kocurek syberyjski ILLINOIS Nowa Era*PL pojechał do nowego domku. Zamieszka u Ivany i Jej rodziny w malowniczym Feuerthalen w Szwajcarii. Rośnij zdrowo nasz Rudziku:) Ivana POWODZENIA !!!

2011–07–24
Dziękujemy za piękne zdjęcia kocurka Neva Masquerade HAMILTONA Nowa Era*PL w domu zwanego Hamisiem. Bardzo cieszymy się, ze kociak zadomowił się w nowym otoczeniu, jest kochany i szczęśliwy a nowi opiekunowie są zadowoleni z kociego towarzystwa :)

2011–07–20
Mamy dostępne wspaniałe kocięta syberyjskie w różnych kolorach. Na nowe domki czekają gotowe do odbioru kocięta z MIOTU „G”. Cudownie rozmruczane, nauczone dobrych manier GANGES Nowa Era*PL i GALIA Nowa Era*PL. Jestem przekonana, że kotki te wniosą wiele radości do nowych domów i staną się prawdziwą ozdobą otoczenia. Podaruj sobie odrobinę luksusu a zyskasz prawdziwego przyjaciela na długie lata :)

2011–07–18
Nasze piękne, rozmruczane panienki DAKOTA Nowa Era*PL i CHATANGA Nowa Era*PL zamieszkały razem na Podkarpaciu w Sokołowie Małopolskim. Nowi opiekunowie: Gabrysia, Eli i Janek z hodowli Gabelin Fort*PL od razu je pokochali i bardzo się cieszą z nowych członków rodziny. Jestem pewna, ze tym razem nowy dom okaże się dla Dakoty i Chatangi docelowy i szczęśliwy. Powodzenia i wszystkiego dobrego :)

2011–07–14
Dzisiejszej nocy po długim i skomplikowanym porodzie, błękitnooka BLANKA Koci Eden*PL urodziła cudowny MIOT „L” - szczęśliwą siódemkę kociątek Neva Masquerade:
sześć dziewczynek i jednego chłopaczka. Małe BąCZKI są zdrowe, ruchliwe i pełne życiowej energii. Wniosły wiele radości do naszego domu. Na razie trudno je odróżnić ale już niedługo będą się wybarwiać i stopniowo zaczną upodabniać się do swoich pięknych rodziców:) Blanka powoli odzyskuje siły i wraca do zdrowia wyczerpana narodzinami tak licznej gromadki. Szczęśliwy tatuś to wspaniały kocur reproduktor ALEKSANDER vel żooli*PL.

2011–07–13
Cudowny misiek HOLLYWOOD Nowa Era*PL zamieszkał u Eli w Szczecinie z naszą kotką FLORENCJą Nowa Era*PL, kotką norweską leśną Lilką oraz dachowym kocurem Tybkiem - szefem Gangu. Jesteśmy pewni ze maluszek bardzo szybko zaaklimatyzuje się w pełnym miłości do zwierzaków nowym domku.

2011–07–11
Kochane kocięta z MIOTU „D” skończyły dziś roczek. Kotkom i ich Opiekunom składamy najlepsze życzenia urodzinowe :)

2011–07–11
Moj ulubieniec HAMILTON Nowa Era*PL pojechał do nowego domku. Zamieszkał z Pauliną i Michałem w Szczecinie. życzymy wielu cudownych chwil z nowym, puchatym przyjacielem.

2011–07–10
Dzisiejszej nocy CH BERTA Przez Przypadek*PL urodziła cudowne kocięta syberyjskie MIOT „K”. Ojcem jest IC DRAZIC Contentus*PL. Serdeczne podziękowania dla mojej ukochanej siostrzenicy Sandry, która nie tylko wspaniale opiekowała się zwierzakami, ale stanęła na wysokości zadania i dzielnie odebrała poród kociąt K, tym samym stając się Matką Chrzestną całego miotu.

2011–07–10
Byliśmy na wystawie w Rendsburgu (Niemcy). CH ODISSI od Kniahini*PL zdobyła swój pierwszy certyfikat CACIB na Intera wygrywając z CH YARISHA z Dworku Bojara*PL. IC DRAZIC Contentus*PL zdobył następny CAGCIB i stał się najlepszym kotem syberyjskim w kolorze zdobywając kolejny BIV.

2011–07–08
Przyjechały do nas cudowne zaprzyjaźnione ze sobą koteczki syberyjskie: DAKOTA Nowa Era*PL i CHATANGA Nowa Era*PL. Dotychczasowa opiekunka nie mogła ich zatrzymać, więc dziewczynki wróciły do nas jako dorosłe już koteczki. Jeszcze nie wiem jaki los jest im pisany. Czas pokaże czy zostaną z nami czy trafią do kolejnego nowego domku. Mam nadzieję, że tym razem decyzja nabycia kotek będzie lepiej przemyślana.

2011–07–07
GIC BOSTON Nowa Era*PL po raz pierwszy spisał się na medal jako reproduktor. W hodowli Pure Posh*PL przyszły na świat cudowne kocięta syberyjskie. Marlenko, gratuluję obu udanych miotów :)

2011–07–06
Nasz wspaniały kocur Neva Masquerade ALEKSANDER vel Żooli*PL został ojcem pięciu pięknych nevek. Kocięta urodziły się w zaprzyjaźnionej hodowli Pure Posh*PL.

2011–07–05
Nasz rewelacyjny i rekordowy MIOT „C” skończył roczek. Przesyłamy dużo głasków dla kotków a dla nowych opiekunów życzymy wielu miłych chwil w towarzystwie rozmruczanych, syberyjskich przyjaciół :)

2011–07–02/03
Byliśmy na wystawie w Sopocie. Nasz kocur syberyjski - reproduktor IC DRAZIC Contentus*PL zdobył kolejny certyfikat na GIC a nasza piękna kotka ODISSI od Kniahini*PL uzyskała tytuł Championa.

2011–06–30
Są już wyniki TOP SIB/NEM 2010 w SIB PORTALU. Nasze koty osiągnęły wysokie lokaty :) W kategorii Kocury Dorosłe SC HORUS Perła Północy zajął III miejsce a IC DRAZIC Contentus*PL IV miejsce. W kategorii kotki dorosłe GIC IZYDA Figlarne Kociaki*PL uplasowała się na IV miejscu.

2011–06–25
Dzisiaj nad ranem nasza kocia królowa GIC IZYDA Figlarne Kociaki*PL powiła MIOT „J” - cudowne kocięta syberyjskie w różnych kolorach: 5 dziewczynek i 1 chłopaczka. Mama i maluchy czują się dobrze. Tatą po raz kolejny został niezawodny kocur reproduktor - SC HORUS Perła Północy*PL. Zapraszamy do rezerwacji kociątek :)

2011–06–22
Serdecznie dziękujemy nowym opiekunom za zdjęcia GEORGII i GLASGOWA. Cieszymy się, że kocięta syberyjskie z hodowli Nowa Era*PL trafiły do kochających rodzin :) Zdjęcia wszystkich kociąt można oglądać w zakładce W NOWYCH DOMACH. Czekamy na kolejne, aktualne zdjęcia naszych pociech.

2011–06–21
Cudowna i rozmruczana niebieska pręgowana koteczka Neva Masquerade ZELANDIA Figlarne Kociaki*PL powiększyła naszą hodowlę. Mamy nadzieję, ze powtórzy sukcesy wystawowe i hodowlane naszej Królowej GIC IZYDY Figlarne Kociaki*PL. Emilko dziękujemy za obie nasze syberyjskie piękności :)

2011–06–18
Podobny do ojca SC HORUSA Perła Północy*PL, kocurek syberyjski GLASGOW Nowa Era*PL zamieszkał w Brukseli u Moniki i Marcina oraz uroczych panienek Emilii i Martynki. GLASGOW ma tez kociego towarzysza–kocurka Neva Masquerade pieszczotliwie nazwanym przez dziewczynki ZoZo:) Bardzo się cieszymy, ze oba kociaki trafiły do kochającej rodziny, która w pięknym domu z ogrodem stworzyła im wspaniałe warunki:) Rośnijcie zdrowo chłopaki :)

2011–06–18
Nową rodzinę ma też szylkretka syberyjska GAJA Nowa Era*PL. Koteczka zamieszkała w Zgorzelcu u Dorotki, Jacka i Dominiki, w hodowli z Pogranicza*PL. Są tam już inne koty, które zapewnią miłe kocie towarzystwo oraz chętne do głaskania ręce czułych i kochających opiekunów.
Bądź szczęśliwa maleńka :)

2011–06–15
Nasze pociechy opuszczają już rodzinne gniazdo. Jako pierwsza pojechała do nowego domu GEORGIA Nowa Era*PL. Koteczka zamieszkała z Bogusią, Moritzem i koteczką syberyjską KITI w Szwajcarii, w hodowli Pretty Siberian*PL. Nowym opiekunom życzymy wielu cudownych chwil z pięknie mruczącą niebieską syberyjską księżniczką :)

2011–05–31
Nasze kocięta rozrabiają i rosną jak na drożdżach. Są coraz ładniejsze i bardziej puchate. Inteligentne i bystre, lubią kontakt z człowiekiem. Zapraszam do rezerwacji maluchów :)

2011–05–30
Jak bardzo miłe i wzruszające są chwile, kiedy dostajemy dobre wieści z nowych domów naszych milusińskich. Dziękujemy Patrycji i Michałowi za zdjęcia DOLOMITA Nowa Era*PL. Kocurek wyrósł i zmężniał. Jest taki piękny, dostojny i arystokratyczny za to charakter ma milusiński jak przystało na kotka urodzonego w Hodowli Nowa Era*PL. Dużo głasków dla Dola i Rysia a dla opiekunów, wiele cudownych chwil z mruczeniem w tle:) Pozdrawiamy!!!

2011–05–15
Na wystawie w Hamburgu nasza ruda piękność NAOMI od Kniahini*PL uzyskała dyplom Championa a Kocur reproduktor IC BOSTON Nowa Era*PL zdobył tytuł Grand International Champion!!!
CH YARISHA z Dworku Bojara*PL otrzymała kolejny certyfikat CACIB na IC a IC DRAZIC Contentus*PL jest w połowie drogi do zdobycia GIC. Bardzo się cieszymy, ze w naszej hodowli Nowa Era*PL mamy piękne, mądre i wysoce utytułowane koty syberyjskie:)

2011–05–05
Dzisiaj w nocy ODISSI powiła MIOT „I” - rudosrebrzystego kocurka-jedynaka. Kociak jest duży i silny. Oboje z mamą czują się dobrze. Spodziewaliśmy się rudych i kremowych dziewczynek a tu natura zrobiła nam psikusa i urodził się jeden chłopczyk-rudzielec. Niech sie zdrowo chowa i pięknie rośnie :)

2011–05–01
Drugi dzień szczecińskiej wystawy. ALEKSANDER vel Żooli*PL uzyskuje swój pierwszy CAC na Championa, NAOMI od Kniahini*PL wygrywa z wczorajszą konkurentką i otrzymuje CAC na Championa:) GIC IZYDA Figlarne Kociaki*PL otrzymuje BIV i NOM BIS oraz pierwszy certyfikat CACS na SC. Bardzo podoba się sędzinie:) Jesteśmy z niej tacy dumni:) Nasz IC BOSTON Nowa Era*PL zdobywa CAGCIB i kolejną Nominację do Bisu. Powoli dociera do nas, że w naszej hodowli urodził się wspaniały, bardzo dobry w typie kocur syberyjski. IC DRAZIC Contentus*PL zdobywa kolejnego CAGCIBA a CH YARISHA z Dworku Bojara*PL swój swój pierwszy certyfikat na Interchampiona. Poza tym okazało się, że CH YARISHA z Dworku Bojara*PL ma bardzo rzadko występujący kolor SIB ds 11 (rudo srebrzysta cieniowana). Właśnie to cieniowanie (11) odziedziczyła po fińskich przodkach, po babci ze strony ojca. Ma niesamowity kolor budzący podziw u sędziów :)
Wystawa udana :) Zebraliśmy mnóstwo gratulacji. Hodowla Nowa Era*PL była widoczna na wystawie a nasze koty syberyjskie ładnie się prezentowały wśród innych ras :)
Warto prowadzić hodowlę mając takie radosne efekty. Cieszymy się, ze sędziowie doceniają niewątpliwą urodę i klasę naszych kotów syberyjskich :)

2011–04–30
Wystawa w rodzinnym Szczecinie. Moje kochane koty godnie reprezentowały hodowlę.
SC HORUS Perła Północy*PL uzyskał HP-ocenę honorową i BIV-okazał się najpiękniejszym syberyjczykiem w kolorze.
Wielu ludzi go podziwiało jak dumnie pozował do zdjęć. Nasza piękna szylkretka IC IZYDA Figlarne Kociaki ukończyła zaszczytny tytuł GIC. YARISHA z Dworku Bojara*PL została championem. IC BOSTON Nowa Era*PL i IC DRAZIC Contentus*PL zdobyli kolejne CAGCIBY na GIC. NAOMI od Kniahini*PL uplasowała się na drugim miejscu ustępując pięknej szylkretce. Na szczecińskiej wystawie debiutował nasz nowy kocur ALEKSANDER vel Żooli*PL. Bardzo podobał się sędziom, zwiedzającym i innym hodowcom. Tym razem w konkurencji czterech kotów uplasował się na drugim miejscu pokonany przez pięknego srebrzystego kocura Avenira. Pierwsze koty za płoty :)

2011–04–26
Nasze kocięta z MIOTU „G” i MIOTU „H” mają już 6 tygodni, wspaniale się rozwijają, rosną jak na drożdżach i są cudowne: śliczne, puchate i wesołe. Zapraszam do rezerwacji maluszków :)

2011–04–24/25
życzenia wielkanocne
2011–04–20
Serdecznie dziękujemy za zdjęcia z serii „Wielkanocny Koszyczek”. EUREKA Nowa Era*PL pięknie się w nim prezentuje :)

2011–04–16/17
Kolejna wystawa w Kościanie i kolejne sukcesy pięknych kotów syberyjskich z hodowli Nowa Era*PL :) Udany debiut YARISHY z Dworku Bojara*PL - 2xCAC i już tylko mały krok dzieli kotkę od championa. IC IZYDA Figlarne Kociaki*PL uzyskała 2xCAGCIB na GIC a IC BOSTON Nowa Era*PL otrzymał następne dwa certyfikaty CAGCIB na GIC, zdobył również 2xBIV - okazał sie najpiękniejszym kotem syberyjskim w kolorze oraz zdobył NOM BIS!!! To duży sukces młodego kocura i duma naszej hodowli. Bardzo się cieszymy, że IC BOSTON Nowa Era*PL zdobywa uznanie sędziów na wystawach kocich piękności :)

2011–04–12
CZUKOTKA Nowa Era*PL vel YUSKA, piękna, intensywnie srebrzysta kotka syberyjska, rośnie zdrowo i ofutrza się. Dziękujemy za nowe zdjęcia :) Nasze kocięta wyrastają na wspaniałe koty syberyjskie. Jesteśmy z nich bardzo dumni :)

2011–04–09
Mamy nowego kocura:) ALEKSANDER vel Żooli*PL przybył do nas jako dorosły przedstawiciel rasy syberyjskiej w odmianie kolorystycznej Neva Masquerade. Jest piękny i łagodny. Pokochaliśmy go od pierwszego wejrzenia. Zapowiada sie wysoce obiecująco :)
Więcej informacji o Aleksandrze w zakładce KOCURY.

2011–04–07
Otrzymaliśmy tak długo oczekiwane zdjęcia dziewczynek syberyjskich z naszej hodowli. Dziękujemy!!! DAKOTA Nowa Era*PL i CHATANGA Nowa Era*PL dorastają pod czułą opieką Pani Agatki i Albercika. Jak to dobrze, że zamieszkały razem :)

strong>2011–03–29
Dzisiaj nad ranem pożegnaliśmy wspaniałego kocura Neva Masquerade, Reproduktora, Championa CYPRYSA Pola Elizejskie*PL. Nasz cudowny, nieodżałowany Cappucino, prawdziwy artstokrata o anielskim spojrzeniu i charakterze, przegrał walkę z długą i wyczerpującą chorobą. To wielka strata dla całej naszej rodziny oraz hodowli Kotów Syberyjskich Klasycznych i Neva Masquerade Nowa Era*PL. Najdroższy Cappuniu, nasz słodki Cappi... Dziękujemy Ci za wiele wspólnych, cudownych chwil.
Nigdy Cię nie zapomnimy. Będziesz żył wiecznie w naszej pamięci.

2011–03–26/27
Byliśmy na wystawie w Czechach. Nasz piękny kocur syberyjski CH BOSTON Nowa Era*PL zdobył tytuł International Champion, pierwszy certyfikat na Grand International Champion oraz NOM BIS. Nasza szylkretowa piękność IC IZYDA Figlarne Kociaki*PL zdobyła kolejne certyfikaty CAGCIB i NOM BIS. Dwa koty z naszej hodowli dostały Nominację do BISU, wygrywając w porównaniach z dorodnymi kotami innych ras Kategorii II. To wielkie wyróżnienie, satysfakcja i dowód na to że mamy naprawdę piękne koty syberyjskie :)

2011–03–13
Po raz pierwszy w naszej hodowli Syberyjczyków Nowa Era*PL mamy długo oczekiwane kocięta Neva Masquerade: Trzech Budrysów - MIOT „H”. Na razie są to prześliczne, pluszowe, białe kuleczki ale niedługo zaczną sie wybarwiać i na pewno będą podobne do mamy OLINKI Zefirowy Powiew*PL i dumnego taty CH CYPRYSA Pola Elizejskie*PL. Zapraszam do rezerwacji tych pięknych kocurków :)

2011–03–10
Dzisiaj rano CH ZATEJKA z Dworku Bojara*PL urodziła pięć cudownych kociąt syberyjskich: dwóch chłopaczków i trzy dziewczynki. Mamusia i kocięta czują się dobrze. Tatusiem został SC HORUS Perła Północy*PL. MIOT „G” jest wyjątkowy, bo urodziły się aż trzy niebieskie kocięta :) Już wkrótce na naszej stronce zdjęcia maluszków. Zapraszamy do rezerwacji kociątek :)

2011–03–06
Nasza cudowna koteczka EUREKA Nowa Era*PL rośnie jak na drożdżach i bardzo ładnie się rozwija. Zapowiada się doskonale i wysoce obiecująco :) Dziękujemy Iwonce i Mateuszowi za zdjęcia tej pięknej koteczki :)

2011–02–27
Kolejne zdjęcia kociątka z naszej hodowli nadesłała Pani Magdalena z Trzebiatowa. Z całego serca dziękujemy :) COSTALUNA Nowa Era*PL to piękna koteczka syberyjska. Urosła i wydoroślała, ma bujne futro i cudowne oczy swojej matki IZYDY Figlarne Kociaki*PL.

2011–02–26/27
Byliśmy na wystawie organizowanej przez nasz klub DCC w Mysłowicach. Nasze piękne koty syberyjskie godnie reprezentowały Szczecin i Hodowlę Nowa Era*PL.
CH CYPRYS Pola Elizejskie*PL brał udział w Show Neva Masquarade. Cudownie prezentował się na ringu i bardzo podobał się licznie zgromadzonej publiczności :) Nasza ESTERKA z Warmii*PL ukończyła tytuł Championa a NAOMI od Kniahini*PL Championa rozpoczęła. Nasz kocur CH BOSTON Nowa Era*PL uzyskał kolejny certyfikat CACIB a nasza piękna IC IZYDA Figlarne Kociaki*PL kolejny certyfikat CAGCIB i tytuł BIV – najlepszej kotki syberyjskiej w kolorze. Największy sukces osiągnęła ODISSI od Kniahini*PL zdobywając CAC, BIV i NOM BIS. To wielki zaszczyt, ze nasza koteczka, pomimo dużej konkurencji, znalazła się wśród najpiękniejszych kotów całej wystawy :) Byliśmy tacy szczęśliwi i dumni z sukcesów naszych syberyjczyków. Iwonko, Leszku dziękujemy za nasze piękności NAOMI i ODISSI od Kniahini*PL.

2011–02–24
Dostaliśmy nowe zdjecia CEJLONA Nowa Era*PL/Ruperta od przyjaciół kociarzy z Puchowej Planety*PL. Dziękujemy :) Kocurek ma się dobrze a jak urósł i ofutrzył się – zobaczcie sami w zakładce KOCIĘTA, MIOT C, CEJLON. Rupert zapowiada sie na pięknego kocura syberyjskiego :)

2011–02–20
Nasze koty syberyjskie brały udział w ogólnopolskim konkursie SUPER KOT*2010 organizowanym przez Polską Federację Felinologiczną Felis Polonia. W Kategorii II-Dorosłe Kocury, SUPER KOT*2010, SC HORUS Perła Północy*PL zajął 7 miejsce a IC DRAZIC Contentus*PL 8 miejsce. W Kategorii II-Dorosłe Kotki, SUPER KOT*2010, IC IZYDA Figlarne Kociaki*PL zajęła 7 miejsce. Nasze piękne koty rywalizowały z kotami innych ras Kategorii II i jako jedyne syberyjczyki, uplasowały się tak wysoko :)

Dziękujemy za zdjęcia z nowego domku FLORENCJI Nowa Era*PL. Koteczka jest prześliczna, energiczna i wszędzie jej pełno. Uwielbia psoty i zabawy. To taki kochany urwis :)

2011–02–17
Dziś Światowy Dzień Kota!!! Wszystkim kociarzom, miłośnikom kotów rasowych i zwykłych domowych mruczków a zwłaszcza opiekunom wolno żyjących kocich populacji składamy najserdeczniejsze życzenia :)

Dziękuję Ci Aniele,
Stróżu mojego życia;
spisałeś się wspaniale,
chociaż działasz z ukrycia.
Kłopotów miałem sporo,
momentów trudnych wiele,
ale Ty wciąż czuwałeś-
dziękuję Ci Aniele.

Teraz mam jeszcze prośbę:
Rozstańmy się na pół roku
i Ty się przejdź przez podwórka,
do piwnic, śmietników, bloków,
do starych szop i zaułków,
o których nikt nie pamięta
i wejrzyj łaskawym okiem
na głodujące kocięta.

Bo Kocich Aniołów nie ma,
a jeśli kiedyś były,
to się w miernocie ludzkiej
zupełnie pogubiły.
Siedzą gdzieś w ciepłych domach,
nie zabierając głosu,
i zostawiły koty na pastwę złego losu.

Ty jednak większą masz władzę,
więc-mówiąc między nami-
ja już tu sobie poradzę,
a Ty się zajmij kotami.

Franciszek J.Klimek


2011–02–14
W ubiegłym roku pręgowana BARCELONA Nowa Era*PL pojechała w Walentynki do Ełku na Mazury a dzisiaj opuściła hodowlę nasza czarnulka FLORYDA Nowa Era*PL. Mamy nadzieję, ze kolejna walentynkowa koteczka będzie zadowolona z nowego domku i nowej rodziny. Zamieszka w Niechorzu u Pani Dorotki. Niech się zdrowo chowa i będzie szczęśliwa. Nasze kochane maleństwo :)

2011–02–12/13
Kolejne sukcesy wystawowe odnieśliśmy w Warszawie :) Nasze maleństwo EUREKA Nowa Era*PL pięknie zadebiutowała w klasie młodzieży. Pokonując starszą konkurentkę uzyskała swoje pierwsze EX1. Z opinii sedziów wynika, ze EUREKA zapowiada sie na wysoce obiecującą koteczkę syberyjską :). Serdecznie gratulujemy młodemu hodowcy Mateuszowi z Warszawy :) Nasz piękny kocur syberyjski BOSTON Nowa Era*PL został Championem! Uzyskał też swój pierwszy certyfikat na Interchampiona oraz w wielkim stylu zdobył BIV i NOM BIS. Tym samym znalazł sie w gronie 5 najpiękniejszych kocurów dorosłych II Kategorii całej wystawy. To wielkie wyróżnienie dla tak młodego kocurka a dla nas duma i radość :) Mama BOSTONA - ESTERKA Z Warmii*PL uzyskała 2xEX1 i zdobyła certyfikaty CAC do tytułu Championa a ODISSI od Kniahini*PL zdobyła pierwszy certyfikat CAC pokonując w konkurencji dwie koteczki syberyjskie oraz zdobyła tytuł BIV jako najlepsza kotka syberyjska w kolorze :) Jesteśmy bardzo zadowoleni, ze tak piękne koty z różnych renomowanych hodowli w Polsce przyczyniają się do rozkwitu naszej hodowli NOWA ERA*PL.

2011–02–12
Serdecznie dziękujemy Pani Monisi i Panu Radzikowi za kolejne zdjęcia naszej ulubienicy CZUKOTKI Nowa Era*PL w domu zwanej Yuska. Małe kociątko otoczone miłoscią i wspaniałą opieką wyrasta na wyjątkowo piękną kotkę syberyjską, godnie reprezentujacą swoję rasę i Hodowlę Nowa Era*PL:) Jesteśmy z niej tacy dumni!

2011–02–10
Nasze piękne koty syberyjskie brały udział w Konkursie TOP DCC 2010 i zajęły wysokie lokaty :) W Kategorii II-Dorosłe Kotki, nasza IC IZYDA Figlarne Kociaki*PL zajęła 4 miejsce, a w Kategorii II-Dorosłe Kocury, SC HORUS Perła Północy*PL zajął 4 miejsce a IC DRAZIC Contentus*PL-5 miejsce. Przed nami uplasowały się koty ras maine coon i norweskie leśne. Nasze wspaniałe koty syberyjskie osiągnęły najwyższe miejsca w swojej rasie :)

2011–02–03
Serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce i Julce z Częstochowy za zdjęcia rodzeństwa FRISCO Nowa Era*PL i FILADELFII Nowa Era*PL. Jesteśmy bardzo szczęśliwi jak możemy obserwować rozwój naszych maluszków, a nowi opiekunowie utrzymują kontakt z hodowlą przesyłając zdjęcia i dobre wieści o kociętach. Dziękujemy :)

2011–02–02
Nasza cudowna szylkretka, koteczka syberyjska EUREKA Nowa Era*PL opuściła juz hodowlę i pojechała z nowym opiekunem do Warszawy. Zamieszka z Mateuszem, Iwonką, koteczką neva masquarade ACTIVIĄ-córką naszego CYPRYSA i kocurkiem IMIDKIEM-bratem naszego DRAZICA. Fajnie, że będzie miała taką wspaniałą rodzinę :) Mamy nadzieję, ze będzie tam szczęśliwa i szybko zaklimatyzuje się w nowym domku.

2011–02–01
Dziękujemy za zdjęcia pięknego kocura syberyjskiego z naszej hodowli CEJLONA Nowa Era*PL obecnie mieszkającego w hodowli Puchowa Planeta*PL w Kołobrzegu u Moniki i Szymona :) Rupert (bo tak nazywają go nowi opiekunowie) jest bardzo podobny do ojca SC HORUSA Perła Północy*PL. Mamy nadzieję, że pójdzie w ślady ojca i również osiągnie wiele sukcesów hodowlano-wystawowych :)

2011–01–29/30
Nasz kocurek BOSTON Nowa Era*PL pięknie zadebiutował na wystawie w Legionowie zdobywając swoje pierwsze certyfikaty na championa CAC:) Pan sędzia Albert Kurkowski chwalił doskonałą budowę naszego kocura, piękne futro i dobre przygotowanie kota do wystawy:) CYPRYS Pola Elizejskie*PL startował w wyższej klasie i zdobył dwa certyfikaty CACIB na Interchampiona. Oba kocury bardzo podobały się zarówno sędziom jak i licznie przybyłym gościom. Dodatkowo nasz kocur Neva Masquarade CYPRYS Pola Elizejskie*PL wygrywając w porównaniu z kocurem rasy maine coon dostał w niedzielę NOM BIS a tym samym znalazł się w gronie 6 najpiękniejszych kocurów dorosłych Kat.II tej wystawy. Takie osiągniecia bardzo nas cieszą :)

2011–01–23
Jeszcze jedna wolna koteczka czeka na nowy dom gotowa do odbioru. To wyjątkowa szylkretka syberyjska EUREKA Nowa Era*PL. Ta pięknie ofutrzona, doskonale zbudowana koteczka ma niezwykle przyjazny charakter, uwielbia zabawy i psoty :) Jestem pewna, że do nowego domu wniesie duzo radości :) Zapraszam do rezerwacji EUREKI

2011–01–17
Dziękujemy za zdjęcia z nowego domku wspaniałego rudzielca Everesta Nowa Era*PL. Kocurek urósł i zmężniał, jest wesoły i bardzo zaangażowany w życie domowników, po prostu mocno ciekawski :)

2011–01–08
Nasza szylkretka FLORENCJA Nowa Era*PL zamieszkała z Panią Elą, kocurem Tybkiem i psem Alkiem w Szczecinie. Okazała się kotką odważną i pewną siebie. Szybko zaklimatyzowała się w nowym domku a pełną ciepła Panią Elę pokochała od pierwszego wejrzenia. Okazuje to w koci sposób głośnym mruczeniem na kolanach nowej opiekunki :)

2011–01–06
Kociaczki z miotu „F” rozjeżdżają sie do nowych domków. HURRA!!! Zaprzyjaźnione kocięta rudzielec FRISCO Nowa Era*PL i niebieska piękność FILADELFIA Nowa Era*PL zamieszkały RAZEM w Częstochowie u Pani Agnieszki i Julki. Bardzo się cieszymy, że trafiły do prawdziwych miłośników zwierząt. Spanielka Lilli stoi na straży domowego ogniska a maluchy jak to kocięta - rozrabiają na maxa wnosząc radość i pozytywne energie. Szczęśliwy to dom, gdzie zwierzęta są :)

2011–01–02
Rozpoczęliśmy kolejny rok w Hodowli Kotów Syberyjskich Klasycznych i Neva Masquarade Nowa Era*PL. Czas na podsumowanie roku ubiegłego.
Nasze cudowne koteczki syberyjskie zakochane w naszych wspaniałych kocurach, urodziły w czterech miotach aż 18 uroczych i niepowtarzalnych kociąt syberyjskich, które szybko znalazły nowych, kochajacych opiekunów.
Oprócz sukcesów hodowlanych odnosiliśmy także sukcesy na wystawach kocich piękności.
Nasze koty zdobywały puchary i medale, NOM BIS i BIV oraz tak ważne i pożądane przez hodowców certyfikaty.
Nasz wyjątkowy reproduktor SC HORUS Perła Północy*PL został szóstym a zarazem najmłodszym w Polsce kocurem syberyjskim, który zdobył najwyższy tytuł SUPREME CHAMPIONA !!!
IC IZYDA Figlarne Kociaki*PL i IC DRAZIC Contentus*PL otrzymały tytuł INTERNATIONAL CHAMPION !!!
CH CYPRYS Pola Elizejskie*PL, CH BERTA Przez Przypadek*PL oraz CH ZATEJKA z Dworku Bojara*PL zostały CHAMPIONAMI !!!
Żeby Nowy Rok 2011 okazał się równie dobry. Żeby nasze dorosłe koty i ich potomstwo były zdrowe a reszta przyjdzie sama :)
Dziękujemy za cudowne życzenia, wsparcie w trudnych chwilach od wszystkich przyjaciół, znajomych i sympatyków.
Mamy to szczęście, że praca w hodowli stała się pasją i radością dla całej naszej rodziny i cieszymy się, że poprzez nasze cudowne kocięta możemy się tym szczęściem podzielić z Wami, kochani. Dziękujemy :)

2011–01–01
Niech w nadchodzącym Nowym Roku 2011 szczęście i pomyślność nigdy Was nie opuszczają a wiara w siebie niech codziennie dodaje Wam sił i energii do tworzenia i realizacji nowych pomysłów. Bardzo prosimy: nadal trzymajcie kciuki za sukcesy hodowlane i wystawowe naszych kotów, udane mioty i zdrowe, liczne kocie potomstwo z Nowej Ery*PL. Niech trafiają na naszą stronkę prawdziwi miłośnicy kotów i ludzie pozytywnie „zakręceni”, bo właśnie na takich opiekunów dla naszych kociąt czekamy:)
Zapraszamy:)
powrót
kotka syberyjska Izyda
kotki syberyjskie
koty syberyjskie klasyczne
hodowla neva masquerade